دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پرشین خودرو
read main data
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
تکذیب استفاده از قطعات دست دوم در خودروهای داخلی
۱۶:۵۰ | ۱۳۹۹/۱۲/۰۳
اجاره خودرو

تکذیب استفاده از قطعات دست دوم در خودروهای داخلی

انجمن خودروسازان در واکنش به صحبت های منوچهر منطقی مبنی بر استفاده از قطعات دست دوم در تولید خودرو آن هم در شرایط تحریم، اعلام کرد: این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، در این گفتگو آقای منطقی یکی از عوامل تاثیرگذار در تحریم های اقتصادی را که باعث کاهش حجم تولید در صنعت خودروسازی شده بود را عدم تولید قطعات حساس دانست و عنوان کرد: در برخی از موارد خودروساز نمی توانست قطعات مورد نیاز خود را تهیه کند و حتی مجبور بود در حد تولید از قطعات دست دوم استفاده کند که همین امر کیفیت محصولات را دچار خدشه می کرد.

صحبت های این مقام مسئول در صنعت خودرو باعث شد تا انجمن خودروسازان با ارائه توضیحاتی نصب قطعات دست دوم در خوروهای تولید داخل را کذب محض اعلام کند.

در توضیحات انجمن خودروسازان که به تسنیم ارائه شده آمده است: متاسفانه آقای منطقی در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم پا را از انصاف به دور نگه داشته و حرفهای غیر واقعی زده است و بی پروا زحمات دست اندرکاران صنعت خودرو اعم از خودروسازان و قطعه سازان و مجموعه سازان را لگد مال کرده است.

 

خط تولیدممکن است صنعت خودرو در شروع کار با سر هم بندی (مونتاژ) تولید خودرو را آغاز کرده است ولی هم اکنون با اقدامات زیر در صنعت خودرو:

‎1- طراحی گیربکس نیمه اتوماتیک توسط مهندسین ایرانی که در سال جاری تولید آن آغاز می شود.

‎2- طراحی موتور سه استوانه که منجر به کاهش مصرف سوخت به زیر 5 لیتر می گردد( فرمایش مقام معظم رهبری)

‎3- کاهش زمان توسعه محصول از 6 سال به 2 سال

‎4- تولید محصولات جدید مثل تارا و شاهین با بالای 90 درصد قرارداد ساخت داخلی

‎5- افزایش سهم تولیدات با برند داخلی از 25 درصد در سال 98 به 40 درصد کل تولیدات در سال 1400

‎6- افزایش سهم تولید خودروهای جدید با برند داخلی در سال آتی به 30% تولیدات

‎7- ساختن 1300 قالب قطعه خودرو جدید ظرف 13 ماه.

‎آیا میتوان گفت این سرهم بندی است ؟ و با افترا به صنعت خودرو و با گفتن نصب قطعات دست دوم روی خودروهای تولیدی، مشخص نیست دنبال چه هدفی می باشد؟

‎یادآوری می شود: بر اساس IPI هر خودرو 86 درصد ارزش خودرو قطعات و مجموعه های آن و 14 % آن ارزش مونتاژ بدنه و رنگ کامل و مونتاژ نهایی است و صنعت خودرو در سال جاری توانست برای ‎تولیدات جدید مثل تارا و شاهین که تمام استانداردهای 85 گانه اروپا و اجباری کشور را پاس می کنند با ‎بالای 90 درصد قطعات قرارداد داخلی به تولید برساند و جای سوال است که معیار تولید یعنی 51 درصد ارزش افزوده و فناوری های کلیدی در داخل کشور از کجا آمده است؟

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!