پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۵:۵۲ | ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
۱۰ هزار تاکسی فرسوده تا پایان ۹۹ نوسازی می‌شود
۱۵:۵۲ | ۱۳۹۹/۱۲/۱۶
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور:

۱۰ هزار تاکسی فرسوده تا پایان ۹۹ نوسازی می‌شود

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: قرار بود در سال جاری ۱۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نوسازی شود که این کار تا پایان اسفند ماه محقق خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور افزود: در سال 1399 و تا ابتدای اسفند ماه، هشت هزار مالک دستگاه تاکسی فرسوده برای نوسازی ثبت‌نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: به رغم همه مشکلات در زمینه تامین خودرو در بحث فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی و همچنین افزایش 15 درصدی قیمت‌ها که در عمل برنامه‌ریزی برای ما و همچنین رانندگان تاکسی را دشوار کرده بود، اما توانستیم به هدفگذاری که در مبحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی برای سال 99 داشتیم، برسیم.

ضامنی افزود: طبق تفاهمی که با شرکت خودروساز صورت گرفته، دو نوع خودروی پژو 405 و سمند مجوزهای لازم برای کاربری تاکسی را اخذ کرده‌اند و متقاضیان زیادی در شهرهای مختلف به ویژه کلان‌شهرها اعلام آمادگی کرده‌اند تا در فرآیند نوسازی شرکت کنند و اکنون نیز همین دو خودرو مشمول نوسازی هستند.

 

نوسازیمدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: با استفاده از ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر که کمکی به نوسازی ناوگان تاکسیرانی است، همه تلاش‌ها در وزارت کشور و اتحادیه تاکسیرانی این است که از آن استفاده مطلوب شود تا با بهبود شرایط تولید خودرو و قیمت آن و مشارکت خودروساز و همکاری بانک‌ها در زمینه اعطای تسهیلات برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی بتوانیم در سال آینده هم به هدفگذاری‌های انجام‌شده برای نوسازی برسیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه اکنون فقط از دو نوع محصول ایران خودرو برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی استفاده می‌شود، ظرفیت تولید خودروساز در این زمینه برای ما خیلی مهم است تا بتوانیم به هدف‌گذاری نوسازی 30 هزار دستگاه در سال 1400 برسیم.

ضامنی گفت: به دنبال طرح نوسازی ناوگان تاکسیرانی شهری از اسفند 1394 با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، سازمان برنامه و بودجه و شهرداری‌ها تا کنون 75 هزار و 72 دستگاه تاکسی نوسازی شده است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!