پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
اولویت ۲۰۰ هزار خودروی شخصی در به دوگانه سوزشدن
۱۶:۰۱ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

اولویت ۲۰۰ هزار خودروی شخصی در به دوگانه سوزشدن

با آغاز تبدیل خودروهای شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی به دوگانه سوز، ۲۰۰ هزار خودروی شخصی پرمصرف در اولویت قرار گرفتند.

به گزارش پرشین خودرو، طرح تبدیل خودروها از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز با اولویت خودروهای عمومی اعم از تاکسی ها و وانت بارها در فاز نخست آغاز شد و از اردیبهشت‌ماه امسال با رونمایی رسمی از سامانه https://gcr.niopdc.ir مالکان خودروهای عمومی اقدام به ثبت‌نام و تبدیل در کارگاه‌های مجاز کردند.

در 10 ماه گذشته که شرایط برای ثبت‌نام مالکان خودروهای عمومی بنزین سوز فراهم شده، مالکان خودروهای شخصی فعال در عرصه حمل‌و نقل عمومی از جمله فعالان تاکسی‌های اینترنتی، خواستار فراهم سازی شرایط ثبت‌نام در این سامانه بوده‌اند به طوری که تعداد زیادی از این افراد، در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند اما در مرحله احراز شرایط، با توجه به اینکه فاز نخست اجرای طرح مخصوص مالکان خودروهای عمومی بوده، ثبت‌نام آنها متوقف مانده بود.

 

گازسوزپیرو مراجعه و درخواست مکرر مالکان خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل‌و نقل عمومی، فاز دوم این طرح از ابتدای اسفندماه سال جاری آغاز شد تا به موازات امکان ثبت نام مالکان خودروهای عمومی، امکان ثبت نام خودروهای شخصی فعال در چرخه حمل و نقل عمومی نیز فراهم شود.

با اعلام آغاز ثبت نام خودروهای شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی در سامانه https://gcr.niopdc.ir ، مالکان این خودروها با مراجعه به این سایت اقدام به ثبت نام کرده ولی برخی با پیغام "خودروهای شما شامل طرح نمی شود" مواجه شدند.

* چرا برخی خودروهای شخصی نتوانستند در سامانه ثبت نام کنند؟

پیگیری تسنیم از شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در خصوص چرایی بروز مشکل در ثبت نام برخی مالکان خودروهای شخصی فعال در ناوگان حمل و نقل عمومی به خصوص فعالان تاکسی های اینترنتی، حاکی از این بود که درحال حاضر، خودروهای شخصی پرمصرف فعال در ناوگان حمق و نقل عمومی شناسایی شده و تنها برای این خودروها امکان ثبت نام وجود دارد؛ درواقع خودروهایی که فعالیت بیشتری در ناوگان حمل و نقل عمومی داشته اند و به موجب این فعالیت، مصرف سوخت بیشتری نیز نسبت به دیگر خودروها دارند، در اولویت تبدیل به دوگانه سوز با تسهیلات دولتی قرار گرفته اند.

حمید قاسمی ده‌چشمه، معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در این خصوص گفت: طرح تبدیل خودروهای مسافربر شخصی به دوگانه سوز CNG با اولویت ماشین های پرمصرف و اعطای یارانه دولتی اجرایی شده که این طرح در ادامه طرح ملی و مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر تبدیل خودروهای عمومی به دوگانه سوز بنزین – CNG اجرا خواهد شد.

قاسمی با اشاره به اینکه اولویت برای ماشین های مسافربر شخصی پر مصرف است، افزود: فهرست اسامی این خودروها از جانب وزارت کشور به وزارت نفت اعلام شده که می توانند از یارانه دولتی این طرح که حدود 75 درصد هزینه تبدیل است، استفاده کنند.

از بین تمامی خودروهای شخصی فعال در تاکسی های اینترنتی، حدود 200 هزار خودروی پرمصرف شناسایی شده و از سوی کارگزاران این خودروها، پلاک آنها به وزارت کشور و از سوی وزارت کشور به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی اعلام شده است و کسانی که پیامک واجد شرایط بودن استفاده از این طرح برای آنها ارسال شده می توانند به سامانه https://gcr.niopdc.ir مراجعه کرده و اقدام به ثبت نام کنند.

بقیه خودروها باید منتظر زمان اعلام مراحل بعدی ثبت نام باشند و یا از طریق کارگزاران خود در تاکسی اینترنتی مربوطه، شرایط و زمان اعلام پلاک خودروی خود و دریافت پیامک واجد شرایط بودن را پیگیری کنند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!