چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۲۵ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
احیای برجام، سرمایه گذاری داخلی در قطعه سازی را تهدید نمی کند
۱۲:۲۵ | ۱۴۰۰/۰۲/۱۸
اجاره خودرو
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

احیای برجام، سرمایه گذاری داخلی در قطعه سازی را تهدید نمی کند

رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: هر اتفاقی که در سطح کلان سیاسی و اقتصادی کشور پس از احیای احتمالی برجام بیافتد، سرمایه گذاری داخلی را در صنعت خودرو و قطعه سازی تهدید نخواهد کرد، زیرا سیاست ما همچنان توسعه برند های داخلی در صنعت خودرو است.

به گزارش پرشین خودرو، محسن صالحی نیا، با بیان این مطلب اظهار داشت: راهکار ارتقای توان مالی و نقدینگی مورد نیاز صنعت خودرو در سال ۱۴۰۰، و افزایش تیراژ تولید با محوریت اصلاح در ترکیب تولید انواع خودرو در نظر گرفته شده است.

وی که در جلسه هم اندیشی با اعضای انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور سخن می گفت، پیش بینی کرد که با افزایش تیراژ تولید، دو خودروسازی بزرگ در سال جاری ارزش فروش تقریبی جهش یافته و بسیار بهتری را نسبت به سال قبل ثبت کنند.

صالحی نیا افزود: مجموع شرایط حاکم بر اقتصاد کشور چه در اثر تنگناهای سال های اخیر و چه مشکلات خاص این صنعت در حوزه های مختلف از جمله قیمت تمام شده موجب چالش کمبود نقدینگی کافی در این شرکت ها شده و یکی از آثار جدی آن، مطالبات معوق به زنجیره تامین است که تامین کنندگان و قطعه سازان را نیز در موقعیت دشواری قرار داده است.

رئیس ایدرو، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای رفع تنگناهای نقدینگی مد نظر است تا علاوه بر تسهیل تبادلات خودروسازان و قطعه سازان با افزایش عرضه و منطقی شدن قیمت ها شاهد کاهش واسطه گری و برچیده شدن بساط سوداگری در بازار آزاد خودرو باشیم.

وی در پایان از پیش بینی اعطای تسهیلات برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط در تغییرات نهایی بسته سیاست های تشویقی حمایت از تولید نیز خبر داد و با اشاره به تلاش قطعه سازان در چند سال اخیر برای مقابله با تحریم ها خاطرنشان کرد: هر اتفاقی برای برجام بیفتد، صیانت از سرمایه گذاری داخلی صنعت خودرو و قطعه سازی در اولویت است.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!