سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۲:۳۷ | ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
 تاثیر کمبود جهانی تراشه بر تولید مزدا در سال ۲۰۲۱
۱۲:۳۷ | ۱۴۰۰/۰۲/۲۶
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

تاثیر کمبود جهانی تراشه بر تولید مزدا در سال ۲۰۲۱

شرکت مزدا موتور پیش بینی کرد که کمبود جهانی تراشه در سال مالی جاری موجب کاهش ۱۰۰ هزار دستگاه از تولیدات این خودروساز ژاپنی خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو به نقل از تسنیم، شرکت مزدا موتور پیش بینی کرد که کمبود جهانی تراشه در سال مالی جاری بر حدود 100 هزار دستگاه از این خودروساز ژاپنی تاثیر بگذارد.

در بیانیه شرکت مزدا موتور آمده است: با وجود این (تاثیر کمبود تراشه)، مزدا موجودی خود را به طور کامل استفاده می کند تا میزان این ضربه را به حداقل و به حدود 70 هزار دستگاه برساند.

بر اساس این گزارش، تغییر مسیر کسب و کارها در سراسر جهان به سمت دورکاری و یادگیری در طول همه گیری کرونا، تقاضا برای لپ تاپ و سایر ابزارها را افزایش داده و کمبود جهانی تراشه را تشدید کرده است.

 

مزدابه گفته شرکت مشاوره ای آلیکس پارتنرز AlixPartners، پیش بینی می شود که این کمبود در سال جاری میلادی برای خودروسازان 110 میلیارد دلار خسارت به همراه داشته باشد که نسبت به تخمین 61 میلیارد دلاری قبلی بسیار بیشتر است.

این شرکت افزود: بحران (تراشه) روی تولید 3.9 میلیون دستگاه خودرو در سراسر جهان تاثیر خواهد گذاشت.

خودروها برای هر چیزی از هدایت رایانه ای موتورها جهت صرفه جویی در کاهش مصرف سوخت گرفته تا ویژگی هایی که به کمک راننده می آیند مانند ترمز اضطراری، به تراشه وابسته هستند.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!