سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۱:۴۸ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
 کدام کشورها مالک بیشترین اَبَرخودرو هستند؟
۱۱:۴۸ | ۱۴۰۰/۰۳/۱۲
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

کدام کشورها مالک بیشترین اَبَرخودرو هستند؟

طی سال ۲۰۲۰ تعداد ۳۶هزار و ۳۵۸ اَبَرخودرو [سوپرکار] در سراسر دنیا فروخته شد. این در شرایطی است که کل فروش خودرو در جهان حدود ۷۴ میلیون دستگاه بود.

به گزارش پرشین خودرو، فقط 04/ 0 درصد از کل خودروهای فروخته شده جزو اَبَرخودروها (supercars) به حساب می‌آیند. وب‌سایت استرالیایی chasingcars.com/ au کنجکاو بوده بداند کدام کشور بیشترین اَبَرخودروها را خریداری کرده است.

این وب‌سایت می‌گوید: «چیسینگ کارز [به معنی در تعقیب خودروها] به تحلیل هزاران پست اینستاگرامی می‌پردازد تا ببیند کدام برندهای خودرویی در کدام شهرها و کشورها بیشتر هستند. در این وب‌سایت تعداد هشتگ‌های برندهای اَبَرخودروها در مقایسه با تعداد خودروهای در حال تردد بررسی شده تا به عدد منطقی رسیده و ببینندکدام جاده‌ها تراکم بیشتری از رانندگان خودروهای اَبَرخودروها را به خود می‌بیند.»

این وب‌سایت یک نقشه جهانی از هشتگ اَبَرخودروها منتشر کرده و در آن نشان داده کدام کشورها بیشترین پست اینستاگرامی اَبَرخودرو به ازای هزار خودروی در حال تردد دارند.

به نظر می‌رسد آمریکا بزرگ‌ترین اقتصاد دنیا است پس باید بیشترین اَبَرخودرو را داشته باشد. اما به خاطر داشته باشید که در اینجا تعداد اَبَرخودروها به ازای جمعیت است و یک نسبت است نه تعداد کل. در آمریکا به ازای هر هزار راننده خودرو 66 اَبَرخودرو وجود دارد که رقم خیره‌کننده و بالایی است.

 

ابرخودرومی‌توان گفت به ازای هر 20 نفر، یک نفر در آمریکا اَبَرخودرو دارد. کانادا با جمعیت کمتر از آمریکا وضعیت بهتری دارد و به ازای هر هزار راننده، 72 نفر سوار بر سوپرکار هستند. به ترتیب بحرین 23 و قطر 22 اَبَرخودرو به ازای هر هزار راننده دارند. آلمان که بیشترین سوپرکارهای دنیا را می‌سازد به ازای هر هزار راننده، 58 ابرخودرو دارد و دیگر کشور اروپایی یعنی فرانسه نیز 63 ابرخودرو به ازای هزار راننده دارد. امارات و نروژ 122 ابرخودرو به ازای هزار راننده دارند.

مقام سوم پرتغال است که 136 اَبَرخودرو به ازای هزار راننده دارد.

دانمارک با 162 اَبَرخودرو به ازای هزار راننده در جایگاه دوم قرار دارد.اما مقام اول به کشور کوچک اروپایی موناکو با 3 هزار و 51 دستگاه اَبَرخودرو به ازای هزار راننده اختصاص دارد. همان طور که عنوان شد این اعداد در حقیقت تعداد عکس‌های اینستاگرامی است که در این وب‌سایت مورد تحلیل قرار گرفته‌اند.

منبع: سایپانیوز

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
ابرخودروکشور
نظر بینندگان
!
!
!