جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۱۱:۰۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
سوزوکی آلتو؛ همچنان پرفروش ترین خودرو پاکستان
۱۱:۰۰ | ۱۴۰۰/۱۱/۲۷
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

سوزوکی آلتو؛ همچنان پرفروش ترین خودرو پاکستان

خودرو سوزوکی آلتو، همچنان پرفروش ترین خودروی بازار پاکستان است.

به گزارش پرشین خودرو، بر اساس داده های انجمن سازندگان صنعت خودرو پاکستان، طی ماه ژانویه تعداد سه هزار و 864 دستگاه از خودرو سوزوکی آلتو در بازار پاکستان فروخته شده است.

براساس این گزارش دیگر خودروهای پرفروش ژانویه سال 2022 پاکستان به ترتیب زیر است:

تویوتا کرولا: هرچند که فقط قشر متوسط به بالای پاکستان قدرت خرید این خودرو را دارند شرکت تویوتا ایندوس موتور IMC در ماه ژانویه موفق به فروش سه هزار و 435 دستگاه از این خودرو شده است. نسبت به ژانویه سال 2021، فروش کرولا 1.8 درصد در پاکستان رشد داشته است.

هوندا سیتی: شرکت هوندا با معرفی مدل جدید، محبوبیت زیادی در پاکستان پیدا کرده اما از زمان سفارش گذاری تا زمانی که خودرو به دست مشتری برسد به شش ماه وقت نیاز است. شرکت هوندا اطلس کارز در ماه ژانویه سال 2022 موفق به فروش دو هزار و 928 دستگاه هوندا سیتی شده است. مدل جدید هوندا سیتی، نسل پنجم این سدان پرفروش در پاکستان است که نسبت به کارخانه هوندا هنوز یک نسل قدیمی تر است.

تویوتا یاریس: فروش تویوتا یاریس در پاکستان نسبت به گذشته روند کاهشی داشته است. در دو ماه گذشته هم فروش کرولا و هوندا سیتی از یاریس پیشی گرفته است. شرکت تویوتا ایندوس موتور IMC در ماه اول سال 2022 موفق به فروش دو هزار و 93 دستگاه خودرو شده است.

سوزوکی واگن آر: خودروی مورد علاقه تاکسی های اینترنتی اُوبر در پاکستان سوزوکی واگن آر است که خود را تا پنج تای اول بازار خودرو این کشور بالا کشیده است. پاک سوزوکی موتور PSMC در ماه اول سال 2022 میلادی موفق به فروش یک هزار و 537 دستگاه واگن آر شد.

براساس این گزارش، از ژوئیه 2021 تا ژانویه 2022 تعداد خودروهای پلاک شده در پاکستان با 61 درصد رشد رو به رو شده است و در طول این هفت ماه بر اساس آمار انجمن سازندگان صنعت خودرو پاکستان، تعداد خودروهای فروخته شده به 156 هزار و 586 دستگاه رسیده در حالی که در مدت مشابه سال قبل از آن 97 هزار و 469 دستگاه بوده است.

!
!
!