سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
پرشین خودرو
۲۱:۴۹ | ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
مدیرعامل ایران خودرو: آغاز اتحاد استراتژیک با خدمات امدادی
۲۱:۴۹ | ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
اجاره خودرو
اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا کلید خورد؛

مدیرعامل ایران خودرو: آغاز اتحاد استراتژیک با خدمات امدادی

در مرحله نخست طرح اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا، و در سراسر کشور با استفاده از بیش از دو هزار دستگاه خودرو خدمات حمل به مشتریان ارایه می‌شود که در مراحل بعدی خدمات بالینی و تعمیراتی نیز اضافه خواهد شد.

به گزارش پرشین خودرو، دو خودروساز بزرگ کشور، در جهت تحقق شعار سال و سیاست‌های وزارت صمت مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های موجود و با هدف تقویت شاخص‌های بهره‌وری و مقیاس تولید و در مسیر همکاری های استراتژیک خود، به امضای تفاهم‌نامه توسعه همکاری های مشترک در زمینه موتور و گیربکس اقدام کردند.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مراسم امضای این تفاهم نامه در شرکت بن‌رو سایپا واقع در شهرستان ساوه گفت: اتحاد استراتژیک با هدف به اشتراک گذاری ظرفیت‌ها و امکانات سخت و نرم افزاری دو خودروساز است.

مهدی خطیبی بهره مندی مشترک از سایت های تولیدی خارج از کشور را یکی از محورهای اتحاد استراتژیک برشمرد و گفت: قرار است این همکاری در سایت های تولیدی در سوریه، ارمنستان و آذربایجان رقم بخورد که نتیجه آن صرفه جویی و بهره وری بیشتر خواهد بود.

وی افزود: برای دستیابی هر چه بهتر و سریع‌تر به اهداف این اتحاد، کمیته‌های کارشناسی و اجرایی تشکیل شده تا به نقاط مشترک برای تحقق اهداف برسیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، اتحاد استراتژیک دو خودروساز را عاملی برای بهبود شرایط صنعت خودرو دانست و گفت: با اصلاح برخی مفاهیمی که در سال‌های اخیر به اشتباه در صنعت خودروی کشور ترویج یافته و تبدیل به باور شده، مسیر صحیحی را برای توسعه صنعت خودرو انتخاب کرده و به سمت آن گام برخواهیم داشت.

وی با اشاره به رقابت دیرین دو خودروساز بزرگ کشور در بازار گفت: در حال حاضر مشارکت جای رقابت را گرفته و اهداف بلندی برای توسعه صنعت خودروی کشور توسط دو مجموعه تعریف شده است که امیدواریم پرچم دو شرکت، تحت لوای پرچم پرافتخار ایران برافراشته باشد.

خطیبی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و همدلی شبکه تامین، در دو مجموعه ایران‌خودرو و سایپا هیچ تولید محصول ناقص تولید نمی‌شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به تفاهم نامه همکاری با سایپا در امدادرسانی به مشتریان گفت: در راستای افزایش کیفیت خدمات، رضایت مشتریان و افزایش توان امداد، تفاهم نامه همکاری برای ارایه خدمات به مشتریان امضا شده است.

وی ادامه داد: در مرحله نخست این طرح در سراسر کشور با استفاده از بیش از دو هزار دستگاه خودرو خدمات حمل به مشتریان ارایه می‌شود که در مراحل بعدی خدمات بالینی و تعمیراتی نیز اضافه خواهد شد.

خطیبی اتحاد استراتژیک با سایپا را آغازی عالی و بسیار مطلوب دانست و گفت: چشم انداز این اتحاد منفعت برای اقتصاد کشور و تمامی ذینفعان از جمله مشتریان خواهد بود.

وی با اشاره به حمایت‌ها و همکاری‌های مهندس احمد قلعه بانی در شکل گیری و پیشبرد اهداف مورد نظر گفت: قطع به یقین آغاز این همکاری، تحولی بزرگ در تاریخ صنعت خودرو ایران را رقم خواهد زد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ضمن قدردانی از مدیرعامل سایپا برای هم‌سو بودن در این اتحاد ادامه داد: از همکاران می خواهم همت و تلاش خود را برای رسیدن به اهداف این اتحاد استراتژیک به کار بندند.

بر اساس توافق‌نامه به امضا رسیده، ۱۰ هزار موتور خودرو شاهین برای مدت یک سال مطابق با استانداردهای روز دنیا توسط گروه صنعتی ایران‌خودرو تولید خواهد شد که پس از طی فرآیند انطباق با محصول و انجام کالیبراسیون اجرایی خواهد شد.

بدین منظور موتور TUP و گیربکس شش دنده اتوماتیک گروه صنعتی ایران خودرو در پلتفرم شاهین مورد استفاده قرار خواهد گرفت و پروژه از زمان امضای توافق نامه اجرایی خواهد شد.

همچنین قطعاتی به صورت مشترک در این پروژه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت که برای اجرای این کار تیم‌های کاری مشترک تعریف و مشغول فعالیت هستند.

هم‌زمان با مراسم امضای این تفاهم نامه، شرکت های امدادخودروایران و امدادخودروسایپا نیز با انعقاد تفاهم‌نامه جداگانه‌ای درخصوص خدمات‌رسانی به مشتریان هر دو شرکت در سراسر کشور با استفاده از ناوگان اختصاصی خود، اجرای برنامه دیگری از اتحاد استراتژیک دو شرکت را آغاز کردند.

!
!
!