سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۰۶ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
خواسته های انجمن قطعه سازان به مدیرعامل سایپا اعلام شد
۱۰:۰۶ | ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
اجاره خودرو
برگزاری جلسه مشترک مدیرعامل سایپا و هیات مدیره انجمن قطعه سازان؛

خواسته های انجمن قطعه سازان به مدیرعامل سایپا اعلام شد

انجمن قطعه سازان، مشكلات و چالش های خود را با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در میان گذاشتند.

به گزارش پرشین خودرو، مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند. در این جلسه قرار شد پیشنهادهای مطرح شده از سوی طرفین برای افزایش تولید خودرو و كاهش التهاب های بازار، در نشست های تخصصی ارزیابی شود.

در این نشست مشترك، سیدجواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، با اشاره به طراحی و تدوین بسته جهش تولید صنعت خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت كه مراحل پایانی خود را طی می كند، گفت: گروه خودروسازی سایپا مكلف شده است كه در شش ماهه نخست اجرای طرح یاد شده 330 هزار دستگاه انواع خودرو تولید كند و در شش ماهه دوم اجرای طرح جهش تولید صنعت خودرو افزایش 10 درصدی تولید هدف گذاری شده است.

وی ادامه داد: قطعا هدف گذاری صورت گرفته برای افزایش تولید با همراهی و همکاری قطعه سازان کشور محقق خواهد شد، به همین منظور، در جلسات و نشست های تخصصی بایستی تمام چالش ها و خواسته های طرفین مطرح شود تا در زمان اجرای طرح جهش تولید صنعت خودرو آمادگی های لازم وجود داشته باشد.

در این جلسه، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو مشكلات و چالش های خود را با مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در میان گذاشتند و قرار شد در نشست های تخصصی تمام موارد مطرح شده و خواسته های قطعه سازان مورد بررسی دقیق قرار گیرد تا سطح همكاری طرفین با هدف افزایش تولید خودرو، تقویت شود.

یكی از موضوعاتی كه در نشست مشترك عنوان شد مبحث تامین نقدینگی و راه های تامین آن بود.

اعضای انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو پیشنهاد دادند در صورتی كه گروه خودروی سایپا می تواند، اصلاح قراردادها با سرعت انجام شود تا صورت های مالی قطعه سازان سودآور شود و با اعتباراتی كه صنعت قطعه سازی نزد بانك ها دارد، حجم نقدینگی افزایش پیدا كند.

در این میان طرفین توافق كردند كه سطح همكاری ها به گونه ای افزایش پیدا كند كه تولید هزار و 700 دستگاه خودرو به 2 هزار و 300 دستگاه خودرو برسد.

موضوع دیگری كه در نشست مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو مطرح شد تامین مواد اولیه از سوی شركت های داخلی و استفاده از اعتبار خودروسازان بود.

اجاره ماشین عروس
نظر بینندگان
!
!
!