پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
پرشین خودرو
read main data
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
فروش بخشی از سهام «رنو» در «بنز» قطعی شد
۱۱:۲۴ | ۱۳۹۹/۱۲/۲۴
اجاره خودرو
/گزارش خبری/

فروش بخشی از سهام «رنو» در «بنز» قطعی شد

رنو سهامش را در دایملر (کمپانی مادر مرسدس بنز) می فروشد تا بخشی از بدهی های خود را بپردازد.

به گزارش پرشین خودرو، کمپانی خودروسازی فرانسوی رنو 1.54 درصد از سهم خود در شرکت خودروسازی آلمانی دایملر را به فروش می رساند تا اهرمی برای تسریع کسب و کار خودرویی خود شود.

1.54 درصد از شرکت دایملر معادل حدود 16.45 میلیون سهم است که رنو از طریق فرایند bookbuilding [قیمت یابی سهام] ابتدا بالاترین قیمت ممکن را به دست می آورد و سپس به فروش می رساند. آخرین قیمت هر سهم دایملر هنگام انتشار این خبر 72.09 یور بوده و به طور تخمینی می توان گفت که رنو با فروش 16.45 میلیون سهم، رقمی معادل 1.18 میلیارد یورو (1.141 میلارد دلار به دست می آورد.

اما رنو بعد از انتشار این خبر گفته است که: «شراکت صنعتی بین گروه رنو و دایملر بدون تغییر باقی می ماند و این تراکنش مالی تأثیری روی این شراکت ندارد.»

 

رنوخودروساز فرانسوی رنو که با نیسان اتحاد دارد، برای تقویت شراکت های صنعتی خود در سال 2010 اقدام به خرید سهام دایملر کرده بود.

خود شرکت دایملر دچار دردسر دیگری است و باید در کشور چین 2.6 میلیون دستگاه خودرو را برای رفع عیب فرا بخواند. این عیب به مشکلات طراحی نرم افزاری مربوط می شود. به بیان دقیق تر، در صورت تصادف یا سانحه، نرم افزارهای مرسدس بنز نمی توانند مکان دقیق تصادف را به پلیس یا اورژانس ارسال کنند. البته ماه گذشته این رقم فقط 1.29 میلیون دستگاه برای مدل های 2016‌ به بالا و به همین دلیل مشابه بود اما حالا معلوم شده که تعداد بیشتری خودرو به این عیب مبتلا هستند؛ فراخوان بنز 2.6 میلیون خودرو را شامل می شود.منبع: سایپانیوز

اجاره ماشین عروس
برچسب ها:
رنوسهامبنز
نظر بینندگان
!
!
!