سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰
پرشین خودرو
۱۰:۲۵ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
هر شخص حقیقی و حقوقی به شرط صادرات می تواند خودرو وارد کند
۱۰:۲۵ | ۱۴۰۰/۰۸/۲۶
اجاره خودرو
اصلاح طرح ساماندهی صنعت خودرو در مجلس؛

هر شخص حقیقی و حقوقی به شرط صادرات می تواند خودرو وارد کند

هر شخص حقیقی و حقوقی اجازه دارد به ازای صادرات خودرو یا قطعات یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه، نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام کند.

به گزارش پرشین خودرو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 26 آبان ماه)، طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده از شورای نگهبان را اصلاح کردند.

در اصلاحیه ماده ۴ این طرح آمده است: هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام نماید.

بر اساس تبصره یک ماده چهار با هدف تنظیم بازار و رعایت الگوی مصرف، شاخص‌های کیفیت و میزان مصرف سوخت خودروهای وارداتی و نیز سقف تعداد مجاز واردات آنها ( متناسب با کسری تولید داخل نسبت به تقاضای موثر) بصورت سالانه، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

همچنین طبق تبصره دو وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل نظارت بر صادرات موضوع این ماده را جهت جلوگیری از واردات مجدد آن، تدوین و اعمال نماید و گزارش آن را هر سه ماه یک بار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه نماید.

طبق تبصره سه این ماده وزارت صنعت معدن و تجارت همچنین مکلف است سیاست‌های تشویقی برای اولویت دهی و حمایت از واردکنندگان خودرو را که به انتقال فناوری و سرمایه گذاری در تولید خودرو اقدام می‌کنند، تدوین و اعمال نماید.

نمایندگان در تبصره چهار مصوب کردند دستور العمل مربوط به خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی با لحاظ پرهیز از انحصار در نمایندگی فروش توسط وزارت صنعت معدن و تجارت تعیین شود.

اجاره ماشین عروس
!
!
!